Pokud Svitavy letos ve zbytku nadstavby nevybouchnou a jejich hráčská rotace zůstane víceméně stejná, pak se stanou z hlediska historie české ligy zajímavým úkazem. Dávají totiž více než 20 procent hracího prostoru českým klukům, kterým letos bude maximálně 21 let. U těch nejlepších týmů v české lize je to výjimka. Vím to, protože jsem si to ověřil za pomoci statistik a kalkulačky.
Výsledkem je tento materiál, který spíš než blogem bude statistickým servisem pro ty, které čísla zajímají.
Na to, abych ze zjištěných poznatků vyvozoval nějaké rozsáhlé teorie a závěry, si netroufnu, protože ten materiál má svá podstatná úskalí. Lépe řečeno - není tak rozsáhlý, aby se výsledky daly generalizovat. Níže vysvětlím proč. Ale popořadě.
Nejprve vás seznámím s tím, co tohle vlastně je. Jelikož mám rád, když si prostor na hřišti zaslouží mladí hráči, zajímalo mě, jak to v této sezoně vypadá v jednotlivých týmech. Nejprve ale bylo třeba si určit, co si představit pod pojmem "mladý hráč". Jako hranici jsem stanovil maximálně 21 let v letošním roce, což je hranice pod kterou vám v USA v baru nenalejou. To znamená datum narození nejdříve v roce 1998. Ano, vážení, většina z těch kluků na vlastní kůži nezažila Nagano. Už si připadáte staří?
Jedna vsuvka - sice píšu, že 21 let je hranice pro legální popíjení v USA, ale to nikoho z těch kluků bohužel zajímat nemusí. Na NBA je v tuhle chvíli už pozdě. Teoreticky tedy ne, ale prakticky ano. Dokonce je pravděpodobně pozdě i na velkou slávu v evropském basketu. Je to možná kruté, ale historická data mi dávají zapravdu.
Jirka Welsch odešel z české ligy ve dvaceti. A už to je v podstatě extrém. Jirka Zídek studoval v USA. Tomáš Satoranský a Honza Veselý si sbalili uzlíček v době, kdy byli ještě s přehledem teenageři. Ondra Balvín jakbysmet. David Jelínek zrovna tak. Patrik Auda studoval na Seton Hall. Luboš Bartoň si vybral Valparaiso. V pokročilejším věku získal výraznější roli ve špičkové soutěži za poslední roky pouze jediný hráč - Pavel Pumprla. S přimhouřením všech očí snad ještě můžu uznat anabázi Radka Nečase ve Slovinsku, což je z dnešního pohledu už prehistorie.
Zkrátka a jednoduše, chcete-li ve světovém basketbalu dosáhnout něčeho velkého, v době završení 21 let byste měli být už z Česka pryč.
Pokud ale jste pořád tady, zdaleka to neznamená, že nejste dobrý hráč a nemůžete být ještě lepší. Současná doba je tím nejlepším důkazem, že se můžete dostat i na Mistrovství světa. A takový turnaj může být tím nejlepším odrazovým můstkem k tomu, abyste dokázali, že to, co je psáno v předchozích odstavcích, neplatí pro vás.
K dosáhnutí podobně vysokých cílů ale musí takový ambiciozní mladík hrát. Takže který tým dává mladým nejvíce prostoru?
Pro takový poznatek nestačí jen spočítat, kdo má nejvíce mladých na soupisce. Je fajn být součástí týmu, dokonce i to sbírání míčů po tréninku a nošení věcí mazákům je zkušenost, ale ostrý zápas nic nenahradí. Ostrý zápas má 40 minut, pokud zrovna nehraje Děčín s Ústím. V takovém případě se poslední době dostáváme spíš k čisté hodině hracího času.
Takže to je 40 minut, pětičlenná sestava, to znamená, že v jednom zápase nabízí jeden tým 200 minut hracího prostoru na palubovce. Jedno utkání KNBL tak je 400 minut příležitostí.
Abychom byli úplně přesní, tak nás ale nemohou tolik zajímat absolutní čísla, ačkoliv už to samo o sobě je pochopitelně určitým nosným ukazatelem. Jenže na ploše celé sezony se odehrané minuty jednotlivých týmů mohou lišit docela výrazně. Například v sezoně 04/05 odehrál Kunín 45 zápasů, zatímco několik dalších týmů jen 32. V sezoně 14/15 naopak Nymburk měl jen 31 zápasů (zkrácený program kvůli VTB), naopak Prostějov 54. Je tedy evidentní, že prostý součet odehraného času by nabídl pokřivený obraz a je potřeba pracovat s procenty odehraného času.
Už jsem výše naznačil, že jsem se nezabýval jen letošní sezonou. Taková data by měla nulovou vypovídající hodnotu, poněvadž bych to neměl s čím srovnat. Pracoval jsem tedy se statistikami sezon 1999/2000, 2004/2005, 2009/2010, 2014/2015 a právě probíhající 2018/2019. Tedy každý pátý rok od nového tisíciletí. Klíč pro proniknutí do statistik byl stejný jako letos - maximálně 21 let ve druhé polovině sezony. V sezoně 1999/2000 mě tak zajímali hráči narození v roce 1979 a mladší (díky tomu se v článku nazvaném "Mládí vpřed" dostalo například na momentálně devětatřicetiletého Davida Machače). A tak dále.
A pozor - aby se hráč dostal do mé statistiky, musí aspoň na vteřinu nastoupit na hřiště. Týmy mají často na soupisce napsánu řadu mladých hráčů, kteří ale v tom roce na palubovku nikdy nevyběhnou. Takoví se nepočítají.
Vysvětlení k tomu, jak jsou výsledky zaznamenány. Za letopočtem ročníku je v závorce celkový počet minut, které byly odehrány ve všech zápasech sezony, a to včetně prodloužení. Jedná se o minuty, které měli všichni hráči v lize teoreticky k dispozici - znovu připomínám, že jeden zápas takovou optikou není 40 minut, nýbrž 400 minut, pokud se neprodlužuje.
Následují jednotlivé týmy, celkový počet zápasů a opět celkový počet hracích minut k dispozici pro všechny plejery. Pokud se tato minutáž liší u týmů, které odehrály stejný počet zápasů, pak je to způsobeno prodlouženími. Tento rozdíl by vždy měl být dělitelný pěti. Jedno prodloužení = 25 minut hracího extra času k dispozici.
Pod názvem týmu je seznam hráčů ve věku maximálně 21 let, kteří v té sezoně zasáhli do hry. V závorce je na první místě absolutní počet odehraných minut (xxxm) a druhý údaj je průměrná užitečnost, které ten který hráč na hřišti dosáhl (x,xu). Tento údaj mi přišel důležitý, jelikož velká většina hráčů se pohybuje těsně nad nulou, případně pod ní. Což nasvědčuje tomu, že ačkoliv tito hráči na hřišti jsou, jejich reálný přínost není vysoký (je to do určité míry obhajoba týmů, které mladé hráče příliš nevyužívají) - omlouvám se všem defenzivním specialistům jejichž přínos české statistiky nepojmou.
Následuje součet všech minut, které mladí v sezoně odehráli a z toho plynoucí výpočet ukazující, kolik procent hracího času týmy svým mladým věnují/věnovali.
Na závěr každého ročníku jsem pak připojil ještě celkový součet odehraných minut u všech mladých v té sezoně a znovu procenutální vyjádření jejich času na hřišti. To koneckonců není dlouhý seznam a proto ho můžu uvést rovnou tady:
1999/2000 - mladí strávili na hřišti 13,9 procenta celkového hracího času
2004/2005 - 4,72 procenta
2009/2010 - 9,88 procenta
2014/2015 - 9,54 procenta
2018/2019 - 7,97 procenta (údaj k 22. březnu 2019)
Jak vidno, letošek zatím mládí příliš nepřeje, zdá se. Ale to právě kategoricky prohlásit nechci. A teď se dostávám k těm háčkům. Abychom získali komplexní obrázek o tom, jak se mladým v lize daří a jak týmy upravují jejich hrací prostor, museli bychom zkrátka prozkoumat každou sezonu v určitém časovém úseku. V tomto případě by to tedy bylo téměř 20 let. Můžu vám svědomitě sdělit, že to je dost práce.
Abychom si mohli jednoznačně říct, zda česká liga nabízí mladým dost prostoru nebo naopak málo prostoru, museli bychom srovnat stejné období i v několika jiných evropských soutěžích. A musel by to být průřez všemi kvalitativními stupni (dejme tomu, že bychom museli projet 20 sezon ve španělské, německé a slovenské lize, například). Pokud tato data nemáme, je to pořád jen dojmologie, ačkoliv vychází z nějakých konkrétních čísel.
A v neposlední řadě bychom museli vzít do úvahy i faktor, který bych nazval jako "kvalita hracích minut" nebo "okolnosti hracího prostoru". Jednoduše řečeno - je rozdíl, zdali mladej nastupuje v základní sestavě nebo přicmrdává jen v závěrech rozhodnutých zápasů. V USA tomu říkají garbage time. Mohu vás ujistit, že pokud bychom vymazali všechny minuty, které se týkaly pouze poslední čtvrtin rozhodnutých zápasů, byl by následující seznam zhruba o polovinu kratší.
Navzdory těmto nedokonalostem jsem přesvědčen o tom, že tato statistika výraznou vypovídající hodnotu má a některé věci mohu s klidným svědomím prohlásit.
Tak například:
- Jak už jsem naznačil výše na příkladu Svitav, mladí hráči nejsou v historii české ligy klíčem k nejvyšším metám. Pokud bychom ve sledovaných čtyřech skončených ročnících vzali pouze medailisty, to jest celkem 12 týmů, pak v sedmi případech se procento odehraného času mladíků nedostane přes ... procento. Tedy ty nejlepší týmy v lize nedopřály českým mladíkům ani jedno procento z desítek tisíc odehraných minut. Z tohoto pohledu je naprostým extrémem BVV Brno, které v ročníku 1999/2000 nechalo své mladíky hrát 19,23 procenta času. Pochopitelně takový výkyv ukazuje mimořádnou kvalitu - a taky že jo. Jednalo se o trojici Nečas, Černošek, Gajdošík, přičemž naprostou většinu těch minut odehrál Šutys. BVV Brno šlo ale tehdy do play-off ze čtvrté pozice. Pokud bychom před vyřazovacími boji brali jen první tři místa, pak se nikdy žádný z týmů nedostal na dvoucifernou hodnotu. Z tohoto pohledu by tedy letošní Svitavy byly úkazem. (Ale znovu musím upozornit na možnou nedokonalost těchto zjištění - třeba takových týmů bylo už více, ale to bychom museli probrat všechny zbývající sezony)
- Na první pohled nám do popředí vystupují dva extrémy. To je Sparta v sezoně 1999/2000 a USK Praha v sezoně 2014/2015. To jsou jediné dva mančafty, v nichž mladí odehráli více než polovinu času. To je naprosto výjimečné. Koneckonců podívejte se sami o pár odstavců výše na celkový procentuální hrací čas všech mladých hráčů v lize v pěti sledovaných ročnících... V případě Sparty se nelze divit. Jednalo se o ultra silný ročník ve složení Welsch, Miloš, Starosta, Velenský a Soukup. V případě USK ta jména zatím tolik "nezvoní", vychází to spíše z filozofie týmu - Feštr, Sehnal, Mareš, Grunt, Peterka, Šafarčík a další.
- Na Folče se mladým obecně daří, ačkoliv po extrémní hodnotě v ročníku 2014/2015 je letos patrný jasný pokles. A pak je tu ročník 1999/2000, kdy prapor mladých zvedl na Folimance 37 minutami (0,39 procenta) pouze Pavel Novotný. Tehdy ale Vysokoškoláci brali titul a jak už víme - výsledkově úspěšné týmy nejsou mladým nakloněné.
- Vzhledem k okolnostem asi nepřekvapí, že se Nymburk nedostal ani v jednom ze zkoumaných ročníků nad pět procent. Není v tom sám. Mladé naděje téměř absolutně ignoroval Kunín a dost se jich štítí třeba také Kolín.
- Přes 1000 odehraných minut za sezonu se v absolutním čase dostalo jen několik málo hráčů - Welsch, Nečas, Sitař, Mužík, Zuzák, Číž. Ale absolutní rekordman byl pro mě poměrně překvapením - Lukáš Feštr v sezoně 2014/2015 v podstatě neslezl ze hřiště a zaznamenal 1404 minut.
- Pokud jde o užitečnost, málo hráčů se dostalo do dvouciferných čísel a ještě méně jich šlo přes hodnotu 20. Vlastně byl jenom jediný - Jirka Welsch.
- Ročník 2004/2005 byl mladým v podstatě mládeži nepřístupný. Žádný tým se v hracím času mladých nedostal na dvojciferné procento. Čestnou výjimkou budiž Ústí nad Labem díky dvojici Pištěcký - Houška.
- Taky si všimněte toho, jak jednotlivé hrací systémy výrazně ovlivňují celkový odehraný čas jednotlivých týmů. Není divu, že řada fanoušků volá po klasickém čtyřkolovém systému.
Další poznatky už nechám na vás. Třeba následující statistický přehled někomu poslouží jenom jako nostalgické vzpomínání na dobu, kdy byl mladší.
2018/2019 (71 800 minut)
ČEZ BASKETBALL NYMBURK - 30 zápasů (6000 minut)
Filip Novotný (168m, 1,4u)
celkem 168 minut = 2,8 %
DEKSTONE TUŘI SVITAVY - 30 zápasů (6025 minut)
Marek Welsch (316m, 7,6u)
Eduard Kotásek (242m, 4,3u)
Luboš Kovář (752m, 10,4u)
celkem 1283 minut = 21,3 %
BK OLOMOUCKO - 30 zápasů (6100 minut)
František Váňa (417m, 6,4u)
Erik Klepač (16m, 1,8u)
Lukáš Sychra (50m, 2,4u)
celkem 483 minut = 7,92 %
SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM - 30 zápasů (6175 minut)
Jan Maděra (47m, 0,7u)
Josef Pokorný (7m, -1)
celkem 54 minut = 0,87 %
BK JIP PARDUBICE - 30 zápasů (6000 minut)
Lukáš Brožek (17m, 0,1u)
Ondřej Výcha (15m, -0,1u)
Michal Svoboda (255m, 5,1u)
celkem 287 minut = 4,78 %
BK OPAVA - 30 zápasů (6000 minut)
Lukáš Bukovjan (153m, -0,2u)
Jakub Slavík (306m, 4,9u)
Matouš Kurečka (19m, 2,5u)
Jiří Štěpánek (71m, 2,4u)
celkem 549 minut = 9,15 %
BK ARMEX DĚČÍN - 30 zápasů (6175 minut)
David Žikla (128m, 0,7u)
Jakub Skalička (11m, 0,2u)
celkem 139 minut = 2,25 %
EGOÉ BASKET BRNO - 30 zápasů (6000 minut)
Daniel Szarowski (1,m, 0,5u)
Radek Farský (501m, 5,4u)
celkem 502 minut = 8,37 %
USK PRAHA - 29 zápasů (5825 minut)
Patrick Samoura (146m, 1,5u)
David Böhm (75m, 1,6u)
Petr Macháč (52m, 0,8u)
Marek Vyroubal (3m, 3u)
Jakub Tůma (506m, 4,6u)
celkem 782 minut = 13,42 %
BC GEOSAN KOLÍN - 29 zápasů (5850 minut)
Lukáš Vacek (11m, -0,5u)
Lukáš Kosík (11m, 0,2u)
Filip Novotný (134m, 12u)
Tomáš Merta (6m, 0,3u)
celkem 162 minut = 2,76 %
NH OSTRAVA - 29 zápasů (5825 minut)
Robin Hoblík (5m, -0,2u)
Martin Nábělek (453m, 4,7u)
Kevin Týml (10m, -4u)
Petr Martikán (4m, -0,5u)
Tomáš Havlík (85m, 1,8u)
Štěpán Svoboda (141m, 1,4u)
celkem 698 minut = 11,99 %
KINGSPAN KRÁLOVŠTÍ SOKOLI - 29 zápasů (5825 minut)
Martin Kolář (492m, 4,1u)
Jan Mráz (69m, 1,5u)
Dominik Štěpán (25m, 0,4u)
Tobiáš Mikula (32m, -0,2u)
celkem 618 minut = 10,61 %
mladí odehráli dohromady 5725 minut = 7,97 procenta celkového času
1999/2000 (95 100 minut)
USK ERPET PRAHA - 47 zápasů (9425 minut)
Pavel Novotný (37m, 0,4u)
celkem 37 minut = 0,39 %
BK OPAVA - 45 zápasů (9050 minut)
nikdo
celkem 0 minut = 0%
MLÉKÁRNA KUNÍN - 43 zápasů (8650 minut)
Tomáš Krba (86m, 1,5u)
Pavel Mrštík (37m, 2,1u)
celkem 123 minut = 1,42 %
BVV BRNO - 44 zápasů (8875 minut)
Radek Nečas (1268m, 14,4u)
Jiří Černošek (123m, 0,9u)
Daniel Gajdošík (316m, 2,6u)
celkem 1707 minut = 19,23 %
SPARTA PRAHA - 36 zápasů (7325 minut)
Jan Myška (4m, 1,5u)
Milan Soukup (488m, 6,5u)
Jiří Welsch (1225m, 22,5u)
Petr Sedláček (58m, 0,5u)
Pavel Miloš (691m. 16,1u)
Ondřej Starosta (531m, 5,9u)
Jakub Velenský (752m, 7,5u)
celkem 3749 minut = 51,18 %
BK NOVÁ HUŤ OSTRAVA - 35 zápasů (7100 minut)
Petr Schmida (179m, 2,1u)
Zbyněk Pospíšil (122m, 2,5u)
celkem 301 minut = 4,24 %
BK SČE DĚČÍN - 35 zápasů (7025 minut)
Pavel Prach (155m, 3,6u)
Michal Slezák (748m, 5,4u)
celkem 903 minut = 12,85 %
BK SČP ÚSTÍ NAD LABEM - 35 zápasů (7050 minut)
Stanislav Votroubek (98m, 1,2u)
Tomáš Holešovský (426m, 0,8u)
Petr Stavěl (16m, 1u)
Robert Kaiser (127m, 1,7u)
Rudolf Výborný (20m, 0,3u)
celkem 687 minut = 9,74 %
BBK HOUSEŘI BRNO -38 zápasů (7700 minut)
Aleš Petřík (538m, 5u)
celkem 538 minut = 6,99 %
OSTACOLOR BK PARDUBICE - 38 zápasů (7650 minut)
Petr Sitař (1038m, 9,2u)
David Skalecký (549m, 1,4u)
Vojtěch Synáček (144m, 1,1u)
Aleš Bartheldi (1m, 0u)
Viktor Habich (7m, 0,3u)
celkem 1739 minut = 22,73 %
BK SLAVIA KROMĚŘÍŽ - 38 zápasů (7625 minut)
Václav Jemelka (2m, -2u)
Pavel Medveď (6m, -0,5u)
Radek Hilšer (55m, -2,2u)
Jaroslav Mužík (1094m, 9,9u)
Tomáš Šumbera (249m, 0,7u)
David Machač (473m, 4,1u)
celkem 1879 minut = 24,64 %
BK ASK CHOMUTOV - 38 zápasů (7625 minut)
Radek Holuša (4m, -1u)
Michal Skořepa (411m, 2,3u)
Miroslav Špernoga (52m, -0,1u)
Martin Váňa (27m, 0,7u)
Martin Vašíček (14m, 0,7u)
Stanislav Zuzák (1055m, 15,8u)
celkem 1563 minut = 20,5 %
mladí odehráli dohromady 13.226 minut = 13,9 procenta celkové času
2004/2005 (88 900 minut)
ČEZ BASKETBALL NYMBURK - 43 zápasů (8650 minut)
Zdeněk Hanzlík (2m, 4u)
Ladislav Horák (24m, -0,5u)
Michal Hubálek (13m, 0,3u)
celkem 39 minut = 0,45 %
BK PROSTĚJOV - 43 zápasů (8625 minut)
Jaromír Fohler (9m, -0,1u)
celkem 9 minut = 0,1 %
A PLUS ŽS BRNO BC - 43 zápasů (8600 minut)
Vladimír Sismilich (8m, 1,3u)
Marek Benda (30m, -1,1u)
celkem 38 minut = 0,44 %
MLÉKÁRNA KUNÍN - 45 zápasů (8800 minut) - skreč Sparty
Matěj Segeťa (8m, 0,5u)
celkem 8 minut = 0,09 %
BK SČE DĚČÍN - 37 zápasů (7450 minut)
Jiří Holanda (63m, 0,6u)
Jan Tomanec (257m, 2,2u)
celkem 320 minut = 4,3 %
SPARTA PRAHA - 34 zápasů (skreč třetího čtvrtfinále) (6650 minut)
David Marek (10m, -1u)
Lukáš Kraus (278m, 4u)
celkem 288 minut = 4,33 %
BK NH OSTRAVA - 35 zápasů (7025 minut)
Ctirad Klimánek (463m, 1,6u)
Rostislav Uhlíř (71m, 1,8u)
Petr Bohačík (101m, 2,4u)
celkem 635 minut = 9,29 %
HOUSEŘI BRNO - 32 zápasů (6550 minut)
Jan Rotrekl (16m, -0,3u)
Pavel Slezák (458m, 5,7u)
celkem 474 minut = 7,24 %
BK SČP ÚSTÍ NAD LABEM - 35 zápasů (7150 minut)
Antonín Pištěcký (529m, 2,5u)
Pavel Houška (424m, 11u)
celkem 953 minut = 13,32 %
USK PRAHA - 32 zápasů (6425 minut)
Jan Frolík (5m, -1u)
Roman Zachrla (7m, 3u)
Andrej Vukotič (47m, 0,6u)
Petr Kunst (54m, -0,9u)
Tomáš Tóth (426m, 4,9u)
celkem 539 minut = 8,39 %
BK SYNTHESIA PARDUBICE - 32 zápasů (6450 minut)
Ondřej Votava (118m, 5u)
Jan Malík (63m, 0u)
Jiří Jelínek (88m, 1,9u)
celkem 269 minut = 4,17 %
BK OPAVA - 32 zápasů (6425 minut)
Aleš Remeš (4m, -1,5u)
Karel Vícha (314m, 0,5u)
Michal Kocián (5m, 0u)
Radim Kramný (305m, 3,5u)
celkem 628 minut = 9,77 %
mladí odehráli dohromady 4200 minut = 4,72 procenta celkového času
2009/2010 (116 350 minut)
ČEZ BASKETBALL NYMBURK - 56 zápasů (11275 minut)
Petr Valc (93m, -0,1u)
celkem 93 minut = 0,82 %
MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN - 52 zápasů (10450 minut)
Karel Kraus (20m, 1,1u)
celkem 20 minut = 0,19 %
BK PROSTĚJOV - 57 zápasů (11450 minut)
Jan Lipový (5m, 0u)
Jakub Krakovič (201m, 0,9u)
Vojtěch Bratčenkov (55m, 2,4u)
Jan Zlámal (21m, -0,1u)
celkem 282 minut = 2,46 %
BK SYNTHESIA PARDUBICE - 51 zápasů (10200 minut)
Martin Kříž (147m, 2,3u)
Jan Špaček (75m, 1,8u)
Ondřej Peterka (436m, 3,5u)
Tomáš Vošlajer (172m, 2u)
celkem 830 minut = 8,14 %
BK DĚČÍN - 47 zápasů (9400 minut)
Adam Žampach (121m, 1,7u)
Tomáš Pomikálek (441m, 5,1u)
Jan Smeták (13m, 0u)
celkem 575 minut = 6,11 %
BK BREDA & WEINSTEIN OPAVA - 47 zápasů (9400 minut)
Robin Matějka (3m, 2u)
Jan Kupčík (51m, 3,3u)
Viktor Cvek (374m, 5,8u)
Petr Strnisko (26m, 1,3u)
celkem 454 minut = 4,83 %
USK PRAHA - 47 zápasů (9400 minut)
Tomáš Kyzlink (20m, -2u)
Vít Petrák (7m, -0,5u)
Tomáš Zídek (242m, 1,8u) - část sezony za Vyšehrad
Luboš Moravec (256m, 0,2u)
Michal Šotnar (40m, -1,8u)
Vojtěch Hruban (608m, 5,5u)
Jan Hartman (10m, -2,7u)
Jan Maštálka (103m, 0u)
Jiří Slavík (683m, 4u)
Ondřej Balvín (33m, -3u)
celkem 2002 minut = 21,30 %
BC UNIKOL KOLÍN - 47 zápasů (9450 minut)
Jakub Němeček (76m, 0,9u)
celkem 76 minut = 0,8 %
NH OSTRAVA - 44 zápasů (8850 minut)
David Kouřil (98m, 0,7u)
Michal Palát (460m, 2,3u)
Lukáš Palyza (952m, 8,1u)
Filip Zbránek (216m, 1,7u)
Adam Číž (1145m, 4,8u)
Martin Kovář (9m, 0,5u)
Martin Gniadek (559m, 3,1u)
Ondřej Zavadil (2m, -1u)
celkem 3441 minut = 38,88 %
BASKETBALL BRNO - 44 zápasů (8875 minut)
Filip Svoboda (52m, 0,2u)
Tomáš Pomikálek (441m, 5,1u)
celkem 493 minut = 5,55 %
KARMA BASKET PODĚBRADY - 44 zápasů (8800 minut)
Tomáš Vyoral (606m, 4,9u)
Vít Kučera (196m, 0u)
Jan Vurm (19m, -0,3u)
celkem 821 minut = 9,33 %
SOKOL VYŠEHRAD - 44 zápasů (8800 minut)
Tomáš Zídek (242m, 1,8u) - část sezony za USK
Jiří Kysela (847m, 5,6u)
Marek Šmůla (334m, 2,6u)
Lukáš Mařík (700m, 4u)
Marek Haffner (100m, 0,1u)
Dominik Böttger (76m, 0,3u)
Jan Starka (105m, -0,6u)
celkem 2404 minut = 27,32 %
mladí odehráli dohromady 11.491 minut = 9,88 procenta celkového času
2014/2015 (108 600 minut)
ČEZ BASKETBALL NYMBURK - 31 zápasů (6275 minut)
Jan Bakule (1m, -1u)
Theodor Dlugoš (68m, 2,6u)
Matěj Svoboda (217m, 3,1u)
celkem 286 minut = 4,56 %
BK DĚČÍN - 53 zápasů (10625 minut)
Filip Kroutil (372m, 2,8u)
celkem 372 minut = 3,50 %
ARIETE PROSTĚJOV - 54 zápasů (10900 minut)
Marek Sehnal (174m, 0,4u)
Radovan Kouřil (782m, 4,5u)
celkem 956 minut = 8,77 %
BK JIP PARDUBICE - 46 zápasů (9275 minut)
Viktor Půlpán (871m, 9,3u)
Tomáš Šoukal (201m, 1,6u)
David Škranc (511m, 4,7u)
Jiří Šoula (295m, 3,6u)
Josef Potoček (34m, 1,1u)
Matěj Rubeš (2m, -1u)
celkem 1914 minut = 20,67 %
BK OPAVA - 52 zápasů (10450 minut)
Ondřej Kukla (2m, 0u)
celkem 2 minuty = 0,02 %
SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM - 46 zápasů (9250 minut)
David Pokorný (5m, 1u)
celkem 5 minut = 0,05 %
NH OSTRAVA - 45 zápasů (9050 minut)
Rostislav Dragoun (60m, -0,4u)
Jiří Dedek (377m, 1,8u)
Daniel Klímek (10m, -1u)
Jan Leczo (101m, 2u)
celkem 548 minut = 6,05 %
BK LIONS JINDŘICHŮV HRADEC - 45 zápasů (9050 minut)
Tomáš Široký (3m, 0u)
Lukáš Stegbauer (328m, 1,7u)
Jan Šebek (17m, 0,3u)
Jakub Hanuš (182m, -0,4u)
Petr Šlechta (346m, 0,5u)
celkem 876 minut = 9,68 %
TUŘI SVITAVY - 42 zápasů (8425 minut)
Radek Jurka (57m, -1,2u)
celkem 57 minut = 0,68 %
BC GEOSAN KOLÍN - 42 zápasů (8400 minut)
nikdo
celkem 0 minut = 0 %
USK PRAHA - 42 zápasů (8500 minut)
Marek Hájek (62m, 0,3u)
Marek Mareš (39m, 0,5u)
Ondřej Sehnal (343m, 2,8u)
Jan Křivánek (860m, 7,4u)
Jan Štěrba (302m, 3,8u)
Pavel Grunt (431m, 2,4u)
Martin Peterka (486m, 10,1u)
Petr Ropek (27m, -2u)
Lukáš Feštr (1404m, 11,5u)
Petr Šafarčík (407m, 3,9u)
Vilém Svoboda (33m, 1,2u)
celkem 4394 minut = 51,69 %
MMCITÉ BRNO - 42 zápasů (8400 minut)
Marián Hrabovský (121m, 1,3u)
Jakub Jokl (172m, 3,6u)
Martin Müller (160m, 1,4u)
Jan Kozina (354m, 1,5u)
Radek Pumprla (109m, 0,6u)
David Grečynskyj (9m, -3u)
Michal Jedovnický (22m, 1,5u)
celkem 947 minut = 11,27 %
mladí odehráli dohromady 10.357 minut = 9,54 procenta celkového času
Comments